Комплексні рішення

Комбіновані системи теплопостачання дозволяють максимально ефективно використовувати тепло з джерел, що є тимчасово доступними або постійними. Очевидно, що сонячна енергія надходить тільки тоді, коли світить сонце, а тепло від спалювання дров або брикетів доступне лише тоді, коли горить вогонь, тоді як використання електроенергії є доцільним коли тариф на неї найменший, а використання газового котла, коли споживач знаходиться в найоптимальнішій категорії по газоспоживанню. Надходження теплової енергії від геотермічного теплового насоса може бути економічно вигідним тільки в періоди дії знижених тарифів на комунальні послуги.

Яким чином можна створити систему, яка об'єднуватиме два або три, а той більше джерел теплової енергії? Одним із варіантів може бути встановлення комплекту ретельно розроблених засобів керування. Ці пристрої можуть спільно визначати пріоритет джерела тепла залежно від поточних та очікуваних навантажень, вартості експлуатації пристрою, температури та інтенсивності тепловіддачі кожного пристрою. Також буде доцільним вирішити питання запобігання переключення між різними джерелами тепла на короткі періоди.

Всі вищеперелічені джерела тепла можна звести в одну систему, яка буде працювати на обігрів приміщення та забезпечення гарячим водопостачанням. Обладнання за допомогою якого це можна здійснити – теплоакумуляційні ємності.

Головною перевагою теплоакумулятора є те, що він запобігає втраті теплової енергії в системах тепло- і водопостачання, дозволяючи акумулювати надлишкову теплову енергію, зберігати її протягом деякого проміжку часу (до шести діб) та, за необхідності, використовувати для потреб споживачів. Використання теплового акумулятора дає можливість одночасно віддавати велику кількість раніше накопиченої теплової енергії, що не під силу, скажімо, котлам.

Теплоакумулятор дозволяє найбільш ефективно використовувати тепло, джерела якого тимчасово доступні. Наприклад, тепло від твердопаливного котла доступне, допоки горять дрова; тепло від Сонця можна використовувати лише у сонячний день, а енергію від теплового насоса або електричного котла доцільно використовувати вночі, коли діє знижений тариф на електроенергію. Таким чином теплоакумулятор дозволяє правильно узгоджувати процеси генерації і використання теплової енергії за часом, потужністю й за температурою.

Комплексний підхід до вирішення потреб обігріву приміщень та забезпечення гарячим водопостачанням являється найбільш економічно вигідним рішенням. Таке рішення спочатку потребує значних капіталовкладень, але такі капіталовкладення – це інвестиція в незалежність та економічність в майбутньому.